Jak pozycjonować kobiecego bloga?

W sieci jest wiele kobiecych blogów o tematyce rękodzieło. Panie prezentują tam prace wykonywane własnoręcznie. Są to najczęściej albumy ślubne, kartki, przedmioty zdobione techniką decoupage, robótki ręczne czy samodzielnie szyte akcesoria dla dzieci. Bardzo często właścicielki takich blogów oprócz realizowania swoich pasji pragną także zarabiać pieniądze na swoich dziełach.

Aby móc tego dokonać trzeba dobrze trzeba wiedzieć jak pozycjonować bloga

Zanim zabierzemy się za to zadanie powinniśmy zadbać o treść i wygląd bloga. Teksty powinny być unikalne, w miarę długie i ciekawe. Zdjęcia z kolei powinny być duże i czytelne najlepiej robione w świetle dziennym. Każde zdjęcie powinno mieć tytuł bo wtedy łatwiej znajdzie się w wyszukiwarce graficznej.

Tytuł bloga oraz szablon również mają znaczenie. Należy także ustalić słowa kluczowe po których internauci będą szukać danych przedmiotów rękodzielniczych. W tekstach na blogu takie frazy kluczowe powinny się regularnie powtarzać. Warto zadbać także o linkowanie wewnętrzne do podobnych treści na blogu. Gdy to wszystko zrobimy możemy zabrać się za właściwe pozycjonowanie bloga a więc dodawanie go do kobiecych katalogów, umieszczenie adresu w stopce, która będzie pojawiała się na forach.

Warto także komentować blogi o podobnej treści i tam zostawiać swój link. Działania pozycjonujące należy wykonywać systematycznie i wytrwale a efekt na pewno się pojawi. Z czasem zadowoleni gości sami będą naturalnie linkować bloga, dodawać go do ulubionych.