Pozycjonowanie w internecie

Zastanawiasz się jaki wpływ na wyszukiwanie strony w przeglądarce ma pozycjonowanie? Nie wiesz dlaczego masz tak mało wyświetleń na stronie? W takim razie czas na zaznajomienie się z pozycjonowaniem stron. Wyszukiwarki mają bardzo rozbudowany system selekcji wyników wyszukiwania. Pozycjonowanie bloga lub strony ułatwi więc jego znalezienie w sieci.

Pozycjonowanie w skrócie

Załóżmy, że masz kwiaciarnie w Warszawie, która nazywa się „Świat kwiatów u Karoliny”. Jak myślisz, ile osób wpisze twoją nazwę do wyszukiwarki? Dzięki pozycjonowaniu stron wiem, że mało. Lepiej nazwać stronę np. „Kwiaciarnia w Warszawie” albo „Kwiaciarnia na Śródmieściu”. Znajdziemy przez to odbiorców, do których chcemy trafić.
To samo dotyczy pozycjonowania bloga. Nazwa powinna być szczegółowa i dawać możliwie największe prawdopodobieństwo wyświetlenia w wyszukiwarce. Pozycjonowanie zdjęć na stronie również ma na to wpływ. Ktoś np. szuka właśnie bukietu róż. Czy nie łatwiej będzie mu go znaleźć w przeglądarce gdy twoja fotografia nie będzie miała tytułu „bez nazwy”? Otóż to, będzie!

Pozycjonowanie stron w internecie wydaje się żmudną pracą. Pierwsze kroki polecam stawiać przy pomocy narzędzi w wyszukiwarkach, które pokażą nam najczęściej wyszukiwane słowa w internecie. Łatwo wtedy sprawdzić jak prezentuje się twoja strona i dokonać odpowiednich poprawek.